Антена 5 Тим

Славе

Славе Спасовски

Продуцент

Поголемиот дел од денот го поминувам во стискање копчиња J.

slave@antenna5.fm
Стил
Chillout,Chillhouse, Dance, Rock, R&B,Pop
Фаворити
Bob Marley, Moby, Chemical Brothers, Bob Sinclar, Roger Sanchez, Martin Solveig
Специјалност
Џинглови, најави за емисии
Песни
Koop  Koop Islands Blues, Africanism All Stars  Summer Moon; Red Hot Chili Peppers  Under The Bridge
Музички времеплов
  • 1972 - Роден е Mike Graham, вокалист во Boyzone.
  • 1999 - UK No.1 Westlife 'If I Let You Go'
  • 1987 - UK No.1 Michael Jackson & Siedah Garrett ' I Can't Stop Loving You'
  • 1942 - Роден е Pete York од Spencer Davis Group (1966 UK No.1 'Keep On Running').
  • 1992 - USА No.1 Boyz II Men 'End Of The Road'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје