Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1977 - US No.1 Stevie Wonder 'Sir Duke' (песна посветена на Duke Ellington)
  • 2000 - Whitney Houston започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Greatest Hits'.
  • 1994 - USА No.1 All 4 One 'I Swear'
  • 1983 - USА No.1 David Bowie 'Let's Dance'
  • 1941 - Роден е Ronald Isley од Isley Brothers.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје