Icarus - King Kong


Музички времеплов
  • 1981 - Stars on 45 доаѓаат на првото место на американската топ листа со медли од најголемите хитови на Beatles.
  • 2004 - UK No.1 Britney Spears 'Everytime'
  • 1955 - Роден е Michael Anthony, басист во Van Halen (1984 USА No.1 & UK No.7 'Jump').
  • 1992 - US No.1 Mariah Carey 'I'll Be There'
  • 1960 - Роден е John Taylor, басист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје