Топ 10 @ 10 11.03.2019


1
Giant (Purple Disco Machine Remix)
Calvin Harris & Rag'n'Bone Man
| 1 Недела во листата
3
2
Ardor (Original Mix)
Soul Button, Modeplex
| 1 Недела во листата
1
3
Deep Feeling (Extended Mix)
Foo Funkers, Raul Osvaldini
| 1 Недела во листата
0
4
Got To Keep On
The Chemical Brothers
3 | 2 Недели во листата
0
5
A Fire In The Sun
Marino Canal
| 1 Недела во листата
0
6
Lanarka (Original Mix)
Sebastien Leger
4 | 2 Недели во листата
0
7
Mojo's Tale (Extended Mix)
Eelke Kleijn
3 | 3 Недели во листата
0
8
Wish You Were Here feat. Msaki (Guy Mantzur Remix)
Black Coffee
5 | 4 Недели во листата
1
9
Carrousel
Kora & Adrien
4 | 2 Недели во листата
0
10
Archangel (Original Mix)
Essay
2 | 5 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1972 - USА No.1 America 'Horse With No Name'
  • 1947 - Роден епејачот, текстописец и пијанист Reginald Dwight, однсоно Elton John (1971 UK No.7 'Your Song', 1973 USА No.1 'Crocodile Rock' и уште 7 други USА No.1. Сопственик е на најпродаваниот сингл на сите времиња 'Candle In The Wind 97', а има и уште над 50 UK Top 40 хит синглви. Продал над 150 милиони копии во светски рамки).
  • 1995 - UK No.1 Cher, Chrissie Hynde, Neneh Cherry & Eric Clapton 'Love Can Build A Bridge'
  • 2001 - USА No.1 Shaggy 'Angel'
  • 1989 - Gloria Estefan & Miami Sound Machine доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Anything For You.'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје