Хит Парада 16.03.2019


1
My Love Goes On
James Morrison feat. Joss Stone
1 | 5 Недели во листата
9
2
Sucker
Jonas Brothers
9 | 2 Недели во листата
5
3
Just You And I
Tom Walker
2 | 6 Недели во листата
6
4
365
Zedd & Katy Perry
2 | 4 Недели во листата
1
5
Don't Call Me Up
Mabel
4 | 8 Недели во листата
0
6
Who Do You Love
Chainsmokers feat. 5 Seconds Of Summer
2 | 5 Недели во листата
0
7
Walk Me Home
Pink
1 | 3 Недели во листата
4
8
Mama
Clean Bandit feat. Ellie Goulding
5 | 5 Недели во листата
5
9
Think About Us
Little Mix feat. Ty Dolla Sign
2 | 7 Недели во листата
0
10
By The River
Klingande
| 1 Недела во листата
1
11
Candlelight
Jack Savoretti
2 | 4 Недели во листата
6
12
Foolish
Meghan Trainor
| 1 Недела во листата
0
13
i'm so tired...
Lauv & Troye Sivan
1 | 2 Недели во листата
1
14
Pretty Shining People
George Ezra
| 1 Недела во листата
4
15
Swan Song
Dua Lipa
3 | 7 Недели во листата
0
16
Finally (Dayne deep mix)
Sweed & Jalana
3 | 10 Недели во листата
0
17
Hello Happiness
Chaka Khan
2 | 7 Недели во листата
0
18
Slow Down
Maverick Sabre and Jorja Smith
1 | 2 Недели во листата
0
19
Friends
Dido
| 1 Недела во листата
3
20
Give You Up
Dido
10 | 2 Недели во листата
1
21
Only Want You
Rita Ora feat 6LACK
| 1 Недела во листата
2
22
Lost In The Fire
Gesaffelstein & The Weeknd
6 | 9 Недели во листата
2
23
Alright
Jain
6 | 10 Недели во листата
0
24
Lie To Me
5 Seconds of Summer feat. Julia Michaels
6 | 8 Недели во листата
0
25
Someone You Loved
Lewis Capaldi
3 | 3 Недели во листата
0
26
Break Up With Your Girlfriend I'm Bored
Ariana Grande
3 | 5 Недели во листата
1
27
Giant
Calvin Harris & Rag n Bone Man
3 | 9 Недели во листата
1
28
Selfish
Little Simz feat. Cleo Sol
2 | 2 Недели во листата
1
29
Talk
Khalid
9 | 4 Недели во листата
5
30
Heal Me
Grace Carter
9 | 3 Недели во листата
5
Музички времеплов
  • 1976 - Status Quo го добиваат третиот британски бр.1 албум 'Blue For You'. Нивната издавачка компанија потпишала договор со Levi Jeans, за во над 6.000 нивни продавницио да се промовира албумот на групата.
  • 1959 - Роден е Richard Drummie од Go West (1985 UK No.5 'We Close Our Eyes').
  • 2000 - UK No.1 Geri Halliwell 'Bag It Up' (Geri станува прва жена во историјата на британската топ листа со 10 бр.1 хитови)
  • 1972 - Роден е Alex Kapranos, вокалист во Franz Ferdinand (во 2004 добитници на Mercury Music Prize за нивниот деби албум).
  • 1961 - USА No.1 Elvis Presley 'Surrender'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје