Галерии

Музички времеплов
  • 1958 - Роден е Steve Grant од Tight Fit (1982 UK No.1 'The Lion Sleeps Tonight').
  • 1994 - Toni Braxton доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Toni Braxton'.
  • 1958 - UK No.1 Perry Como 'Magic Moments'
  • 1990 - UK No.1 Sinead O'Connor 'Nothing Compares 2 U'
  • 1953 - Роден е Michael Bolton (1990 USА No.1 & UK No.3 'How Am I Supposed To Live Without You').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје