MTV Awards Rome 2004

Музички времеплов
  • 1995 - UK No.1 Cher, Chrissie Hynde, Neneh Cherry & Eric Clapton 'Love Can Build A Bridge'
  • 1989 - UK No.1 Madonna 'Like A Prayer'
  • 1942 - Родена е Кралицата на соулот Aretha Franklin (1967 USА No.1 & UK No.10 'Respect, 1968 UK No.4 'I Say A Little Prayer' & 1987 UK No.1 сингл со George Michael 'I Knew You Were Waiting', и уште над 15 други UK Top 40 хитови).
  • 1972 - Roberta Flack започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'First Take.'
  • 2001 - USА No.1 Shaggy 'Angel'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје