MTV EMA 2009 Berlin

Музички времеплов
  • 1983 - Саундтракот на филмот 'Flashdance' започнува двонеделен престој на првото место на американската албумска листа.
  • 1977 - USА No.1 Marvin Gaye 'Got To Give It Up'
  • 2000 - USА No.1 Enrique Iglesias 'Be With You'
  • 1994 - Stone Temple Pilots започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Purple'.
  • 1988 - Hillel Slovak, гитарист во Red Hot Chili Peppers умира од предозираност со хероин.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје