Grammy Awards 2010

Музички времеплов
  • 1995 - Pink Floyd го добиваат петтиот американски албумски бр.1 со ‘Pulse’.
  • 1988 - Van Halen започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа 'OU812'.
  • 1988 - Hillel Slovak, гитарист во Red Hot Chili Peppers умира од предозираност со хероин.
  • 2000 - USА No.1 Enrique Iglesias 'Be With You'
  • 1994 - Stone Temple Pilots започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Purple'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје