Brit Awards 2010

Музички времеплов
  • 1935 - Роден е соул пејачот Eddie Floyd (1966 USА No.28 & 1967 UK No.19 'Knock On Wood').
  • 1994 - Stone Temple Pilots започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Purple'.
  • 1995 - Pink Floyd го добиваат петтиот американски албумски бр.1 со ‘Pulse’.
  • 2000 - Eminem е прв на британската албумска листа со 'The Marshall Mathers LP'.
  • 1983 - Police го добиваат 4-от британски бр.1 албум 'Synchronicity', кој ги содржи хитовите 'Every Breath You Take' и 'Wrapped Around Your Finger'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје