EXIT 2010

Музички времеплов
  • 1977 - Во портсмаут, Англија, T Rex го имаат последниот концерт во кариерата.
  • 1991 - Michael Jackson потпишува договор со Sony вреден 1 милијарда долари, што е најскапиот договор во музичката историја.
  • 1982 - USА No.1 Joan Jett & The Blackhearts 'I Love Rock 'n' Roll'
  • 1961 - USА No.1 Elvis Presley 'Surrender'
  • 1971 - USА No.1 Janis Joplin 'Me And Bobby McGee'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје