EXIT 2011

Музички времеплов
  • 2000 - USА No.1 Enrique Iglesias 'Be With You'
  • 1952 - Роден е Tim Finn, воклаист и пијанист во Crowded House (1992 UK No.7 'Weather With You').
  • 1983 - Саундтракот на филмот 'Flashdance' започнува двонеделен престој на првото место на американската албумска листа.
  • 1977 - USА No.1 Marvin Gaye 'Got To Give It Up'
  • 1935 - Роден е соул пејачот Eddie Floyd (1966 USА No.28 & 1967 UK No.19 'Knock On Wood').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје