MTV EMA 2011 Belfast

Музички времеплов
  • 1977 - Албумот 'The Muppet Show' на Muppets доаѓа на првото место на британската албумска листа.
  • 2000 - Eminem е прв на британската албумска листа со 'The Marshall Mathers LP'.
  • 1963 - Роден е пејачот и текстописец Georgios Panayiotou, попзнат како George Michael.
  • 1969 - Hollies ја снимаат 'He Ain't Heavy, He's My Brother'. Elton John им свири на пијано.
  • 1954 - Роден е David Paich, воклаист и клавијатурист во Toto (1983 USА No.1 & UK No.3 'Africa').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје