Brit Awards 2012

Музички времеплов
  • 1967 - 40 милиони луѓе ја следат изведбата на Beatles на 'All You Need Is Love' во живо преку сателит како дел од глобалниот ТВ линк 'Our World'. Mick Jagger, Keith Richards, Eric Clapton, Graham Nash, Keith Moon и Gary Leeds ги пеат придружните вокали.
  • 1977 - Албумот 'The Muppet Show' на Muppets доаѓа на првото место на британската албумска листа.
  • 1964 - UK No.1 Roy Orbison 'It's Over'
  • 1969 - Hollies ја снимаат 'He Ain't Heavy, He's My Brother'. Elton John им свири на пијано.
  • 1954 - Роден е David Paich, воклаист и клавијатурист во Toto (1983 USА No.1 & UK No.3 'Africa').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје