EXIT 2012

Музички времеплов
  • 2000 - Eminem е прв на британската албумска листа со 'The Marshall Mathers LP'.
  • 1995 - Pink Floyd го добиваат петтиот американски албумски бр.1 со ‘Pulse’.
  • 1983 - Police го добиваат 4-от британски бр.1 албум 'Synchronicity', кој ги содржи хитовите 'Every Breath You Take' и 'Wrapped Around Your Finger'.
  • 2000 - USА No.1 Enrique Iglesias 'Be With You'
  • 1940 - Роден е Clint Warwick од Moody Blues (1965 UK No.1 & USА No.10 'Go Now').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје