Sea Dance Festival 2015

Музички времеплов
  • 1963 - Роден е пејачот и текстописец Georgios Panayiotou, попзнат како George Michael.
  • 2000 - USА No.1 Enrique Iglesias 'Be With You'
  • 1983 - Police го добиваат 4-от британски бр.1 албум 'Synchronicity', кој ги содржи хитовите 'Every Breath You Take' и 'Wrapped Around Your Finger'.
  • 1977 - USА No.1 Marvin Gaye 'Got To Give It Up'
  • 1969 - Hollies ја снимаат 'He Ain't Heavy, He's My Brother'. Elton John им свири на пијано.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје