Brit Awards 2003

Музички времеплов
  • 1959 - Роден е Richard Drummie од Go West (1985 UK No.5 'We Close Our Eyes').
  • 1991 - Четиригодишниот син на Eric Clapton, Coner, загинува паѓајќи од прозор од 53-от кат на облакодер во Њујорк, додека престојувал кај својата мајка.
  • 1961 - USА No.1 Elvis Presley 'Surrender'
  • 2000 - UK No.1 Geri Halliwell 'Bag It Up' (Geri станува прва жена во историјата на британската топ листа со 10 бр.1 хитови)
  • 1971 - USА No.1 Janis Joplin 'Me And Bobby McGee'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје