WMC 2012

Музички времеплов
  • 1972 - Roberta Flack започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'First Take.'
  • 1972 - USА No.1 America 'Horse With No Name'
  • 1967 - USА No.1 Turtles 'Happy Together'
  • 1989 - UK No.1 Madonna 'Like A Prayer'
  • 1989 - Gloria Estefan & Miami Sound Machine доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Anything For You.'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје