Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1982 - USА No.1 Joan Jett & The Blackhearts 'I Love Rock 'n' Roll'
  • 1976 - Роден е Chester Bennington, вокалист во Linkin Park (2002 USА No.2 & UK No.4 'In The End', 2002 USА No.2 & 2001 UK No.4 албум 'Hybrid Theory').
  • 1977 - Во портсмаут, Англија, T Rex го имаат последниот концерт во кариерата.
  • 1976 - Alice Cooper се жени со 19-годишната Sheryl Goddard.
  • 2000 - UK No.1 Geri Halliwell 'Bag It Up' (Geri станува прва жена во историјата на британската топ листа со 10 бр.1 хитови)
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје