Филм и животен стил

John Goodman во “Patriots Day”

John Goodman се приклучи кон актерската екипа на “Patriots Day”.

Во филмот на Peter Berg ќе играат уште Mark Wahlberg и J.K. Simmons. Филмот ќе ги прикаже настаните пред и после бомбашкиот напад на целта на Бостонскиот маратон на 15 април 2013.

Wahlberg и Goodman ќе играат припадници на Бостонската полиција.

17.03.2016
Музички времеплов
  • 1994 - Stone Temple Pilots започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Purple'.
  • 1969 - Hollies ја снимаат 'He Ain't Heavy, He's My Brother'. Elton John им свири на пијано.
  • 1939 - Роден е соул пејачот Harold Melvin (1972 USА No.3 & 1974 UK No.9 'If You Don't Know Me By Know').
  • 1977 - Албумот 'The Muppet Show' на Muppets доаѓа на првото место на британската албумска листа.
  • 1977 - USА No.1 Marvin Gaye 'Got To Give It Up'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје