Емисии


Антена Хит Парада

Триесетте најголеми хитови на фрекфенциите на Антена 5 ги добивате спакувани на едно место. Распоредени во два часа, придонесуваат викенд шопингот да стане уште позабавен.
Водител: Тони
Термин: сабота од 14 до 16 часот
Музички времеплов
  • 1998 - UЅА No.1 Celine Dion 'My Heart Will Go On'
  • 1966 - Роден е Ian Brown, вокалист во Stone Roses (1989 UK No.8 'Fool's Gold', 1989 албум 'The Stone Roses') и соло изведувач (1998 UK No.5 'My Star').
  • 1986 - George Michael објавува дека во текот на летото Wham! Официјално ќе се разидат.
  • 1998 - UK No.1 Cornershop 'Brimful Of Asher'
  • 1942 - Роден е Brian Jones, гитарист во Rolling Stones.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје