Емисии


Флешбек

Можност да се присетите на старите добри хитови. Двочасовно дружење со музиката од 70-те, 80-те, 90-те во избор на Баже
Водител: Баже
Термин: сабота од 20 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1974-првиот соло албум на Gregg Allman, "Laid Back" достигнува златен тираж и ги поттикнува гласините дека Allmans се распаѓаат.
  • 1960-По отслужување на воениот рок Elvis Presley ја напушта армијата.
  • 1948-роден е гитаристот на групата Equals, Eddy Grant
  • 1958-роден е Andy Gibb.
  • 1983-USA No1 Michael Jackson – Billie Jean
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје