Емисии


Чао Антена

Секој работен ден од 18-20 Чао Антена со најголемите Чао хитови. Слушајте ги вашите омилени песни. Ги откриваме најинтересните шоубиз вести, и се забавуваме пренесувајќи многу позитивна енергија.
Водители: Баже & Ива
Термин: од понеделник до петок од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1940 - Роден е Clint Warwick од Moody Blues (1965 UK No.1 & USА No.10 'Go Now').
  • 1952 - Роден е Tim Finn, воклаист и пијанист во Crowded House (1992 UK No.7 'Weather With You').
  • 1963 - Роден е пејачот и текстописец Georgios Panayiotou, попзнат како George Michael.
  • 2000 - Eminem е прв на британската албумска листа со 'The Marshall Mathers LP'.
  • 1977 - USА No.1 Marvin Gaye 'Got To Give It Up'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје