Емисии


ЗипЗап

Емисија за HipHop и RnB. Во емисијата може да се слушнат најнови вести, интервјуа, топ листа, Balkan sound наменет за промовирање на Македонскиот и Балканскиот HipHop, 15 минути рикверц односно ретроспектива на постари албуми.
Водители: Мартин & DJ Panco
Термин: недела од 23 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1995 - UK No.1 Cher, Chrissie Hynde, Neneh Cherry & Eric Clapton 'Love Can Build A Bridge'
  • 1989 - UK No.1 Madonna 'Like A Prayer'
  • 1972 - USА No.1 America 'Horse With No Name'
  • 1951 - Родена е Maisie Williams од Boney M (1978 UK No.1 & USА No.30 'Rivers of Babylon').
  • 1972 - Roberta Flack започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'First Take.'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје