Емисии


Неделна викенд програма

Викенд релаксација и будење со најголемите хитови на радио, пропратено со информации за временската прогноза, вести од културата, актуелни настани, најнови музички информации, интеракција со слушатели.
Водител: Мартин
Термин: недела од 10 до 13 часот
Музички времеплов
  • 1972 - USА No.1 America 'Horse With No Name'
  • 1972 - Roberta Flack започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'First Take.'
  • 1989 - Gloria Estefan & Miami Sound Machine доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Anything For You.'
  • 1995 - UK No.1 Cher, Chrissie Hynde, Neneh Cherry & Eric Clapton 'Love Can Build A Bridge'
  • 1942 - Родена е Кралицата на соулот Aretha Franklin (1967 USА No.1 & UK No.10 'Respect, 1968 UK No.4 'I Say A Little Prayer' & 1987 UK No.1 сингл со George Michael 'I Knew You Were Waiting', и уште над 15 други UK Top 40 хитови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје