Емисии


Tiesto Club Life

Show with DJ Tiesto
Водител: DJ Tiesto
Термин: петок од 23 до 01
Музички времеплов
  • 1939 - Роден е соул пејачот Harold Melvin (1972 USА No.3 & 1974 UK No.9 'If You Don't Know Me By Know').
  • 1963 - Роден е пејачот и текстописец Georgios Panayiotou, попзнат како George Michael.
  • 1940 - Роден е Clint Warwick од Moody Blues (1965 UK No.1 & USА No.10 'Go Now').
  • 1952 - Роден е Tim Finn, воклаист и пијанист во Crowded House (1992 UK No.7 'Weather With You').
  • 1995 - Pink Floyd го добиваат петтиот американски албумски бр.1 со ‘Pulse’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје