Емисии


Novy Show

One hour show with DJ Tom Novy
Недела од 00:00 до 01:00
Музички времеплов
  • 1983 - Саундтракот на филмот 'Flashdance' започнува двонеделен престој на првото место на американската албумска листа.
  • 1977 - USА No.1 Marvin Gaye 'Got To Give It Up'
  • 1940 - Роден е Clint Warwick од Moody Blues (1965 UK No.1 & USА No.10 'Go Now').
  • 1967 - 40 милиони луѓе ја следат изведбата на Beatles на 'All You Need Is Love' во живо преку сателит како дел од глобалниот ТВ линк 'Our World'. Mick Jagger, Keith Richards, Eric Clapton, Graham Nash, Keith Moon и Gary Leeds ги пеат придружните вокали.
  • 1994 - Stone Temple Pilots започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Purple'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје