Антена 5 Тим

Марио

Марјан Гушев

Менаџер

marjan@antenna5.fm
Стил
rock, pop, dance
Фаворити
Dire Straits, Chris Rea
Специјалност
Компјутери
Песни
Музички времеплов
  • 1972 - Elvis Presley и неговата сопруга Priscilla легално се разделуваат.
  • 1978 - Sid Vicious од Sex Pistols и Nancy Spungen уапсени се во Њујорк за поседување дрога.
  • 1985 - Smiths го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Meat Is Murder'.
  • 1974 - UK No.1 Suzi Quatro 'Devil Gate Drive'
  • 1991 - USА No.1 Whitney Houston 'All The Man I Need'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје