Антена 5 Тим

Ана

Ана Шутиноска

Водител, Музички новинар

ana@antenna5.fm
Стил
rock
Фаворити
U2, Muse, Placebo....
Специјалност
Новинар
Песни
Placebo - Meds, Duran Duran - Come Undone, Livin` In A Box - Bei The Fish, Can`t Get It - Duke Bojadziev...etc.
Музички времеплов
  • 2001 - USА No.1 Shaggy 'Angel'
  • 1951 - Родена е Maisie Williams од Boney M (1978 UK No.1 & USА No.30 'Rivers of Babylon').
  • 1947 - Роден епејачот, текстописец и пијанист Reginald Dwight, однсоно Elton John (1971 UK No.7 'Your Song', 1973 USА No.1 'Crocodile Rock' и уште 7 други USА No.1. Сопственик е на најпродаваниот сингл на сите времиња 'Candle In The Wind 97', а има и уште над 50 UK Top 40 хит синглви. Продал над 150 милиони копии во светски рамки).
  • 1989 - Gloria Estefan & Miami Sound Machine доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Anything For You.'
  • 1989 - UK No.1 Madonna 'Like A Prayer'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје