Антена 5 Тим

DJ Dynamite

Зоран Петров

Директор

petrov@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
DR.John, Errol Brown
Специјалност
Professional D.J., jingles
Песни
Музички времеплов
  • 2001 - USА No.1 Shaggy 'Angel'
  • 1989 - USА No.1 Mike And The Mechanics 'The Living Years'
  • 1972 - Roberta Flack започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'First Take.'
  • 1972 - USА No.1 America 'Horse With No Name'
  • 1989 - Gloria Estefan & Miami Sound Machine доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Anything For You.'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје