Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 1987 - UK No.1 Mel and Kim 'Respectable'
  • 2001 - Артистот порано познат како Puffy и Puff Daddy изјавува за MTV дека во иднина сака да биде нарекуван P. Diddy.
  • 2004 - Usher го добива вториот британски бр.1 албум ‘Confessions’.
  • 1969 - Родена е Cheryl James или Salt од Salt-n-Pepa (1991 UK No.2 'Let's Talk About Sex').
  • 1948 - Роден е John Evans од Jethro Tull (1969 UK No.3 & USА No.11 'Living In The Past').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје