Топ 10 @ 10 03.02.2020


1
Stargazer
Davi
| 1 Недела во листата
7
2
Mysteries of Life (Original Mix)
Rafael Cerato, Jinadu
| 1 Недела во листата
4
3
Hey Now (Newman Remix)
London Grammar
2 | 3 Недели во листата
9
4
Shadows
Dee Montero & Newman (I Love)
| 1 Недела во листата
6
5
Right On
Space Motion
3 | 3 Недели во листата
4
6
Meraki (Original mix)
BROSS
2 | 3 Недели во листата
5
7
Archangel (Sébastien Léger Remix)
Essay
4 | 3 Недели во листата
4
8
Back From Finisterre (Mollono.Bass Remix)
Bonfante
3 | 3 Недели во листата
4
9
Where Is Home
Guy Mantzur, Khen
2 | 3 Недели во листата
4
10
Midnight (Original Mix)
HOSH & 1979 Feat. Jalja
1 | 3 Недели во листата
5
Музички времеплов
  • 1984 - Thompson Twins го добиваат првиот бритнаски бр.1 албум 'Into The Gap'.
  • 1965 - UK No.1 Seekers 'I'll Never Find Another You'
  • 2005 - Whitney Houston е пренесена во болница во Париз поради труење од храна во авион додека летала од Лос Анџелес во Шпанија.
  • 1984 - USА No.1 Van Halen 'Jump'
  • 2004 - Rolling Stones се на првото место на американската листа како музичари со најголема заработка од преходната година. Од турнејата “Forty Licks” заработиле 212 милиони долари.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје