Мак Топ 5 23.02.2020


1
Те спомнувам
Ареа
| 1 Недела во листата
0
2
Skopje Forever
Nikeja
| 1 Недела во листата
1
3
Ана
Суперхикс
| 1 Недела во листата
1
4
Обично необичен ден
Каролина Гочева
| 1 Недела во листата
1
5
Не ме моли
Ayana
| 1 Недела во листата
0
Музички времеплов
  • 1998 - UK No.1 Cornershop 'Brimful Of Asher'
  • 1968 - На 25 години, Frankie Lymon пронајден е мртов во куќата на својата мајка во Њујорк, откако претходно се предозирал со дрога.
  • 1977 - Додека настапувал во живо на концерт, Ray Charles е нападнат од член на публиката кој се обидел да го удави со јаже.
  • 1942 - Роден е Brian Jones, гитарист во Rolling Stones.
  • 1957 - Родена е Cindy Wilson од B-52's (1990 UK No.2 & USА No.3 'Love Shack').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје