WMC 2009

Музички времеплов
  • 1977 - USА No.1 Eagles 'New Kid On Town'
  • 2000 - USА No.1 Lonestar 'Amazed'
  • 1958 - UK No.1 Perry Como 'Magic Moments'
  • 1966 - USА No.1 Nancy Sinatra 'These Boots Are Made For Walking'
  • 1983 - Албумот на Michael Jackson, 'Thriller', доаѓа на првото место на американската албумска листа. Ќе стане најуспешен албум на сите времиња со тираж од 40 милиони копии.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје