In Music Festival 2009 / Загреб

Музички времеплов
  • 1932 - Роден е кантри пејачот и текстописец Johnny Cash (1969 USА No.2 & UK No.4 ‘A Boy Named Sue’ и уште 11 други USА Top 40 синглови). Во доцните 60-ти и раните 70-ти има свое ТВ шоу Johnny Cash.
  • 1953 - Роден е Michael Bolton (1990 USА No.1 & UK No.3 'How Am I Supposed To Live Without You').
  • 1980 - Откако го виделе настапот во живо на U2 на даблинскиот National Boxing Stadium пред 2.400 луѓе, Rob Partridge и Bill Stewart од Island Records му понудиле договор на бендот.
  • 2000 - USА No.1 Lonestar 'Amazed'
  • 1966 - USА No.1 Nancy Sinatra 'These Boots Are Made For Walking'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје