Лига на шампиони / Тотенхем - Интер 2010

Музички времеплов
  • 1942 - Роден е Brian Jones, гитарист во Rolling Stones.
  • 1976 - UЅА No.1 Rhythm Heritage 'Theme From SWAT'
  • 1977 - Додека настапувал во живо на концерт, Ray Charles е нападнат од член на публиката кој се обидел да го удави со јаже.
  • 1966 - Роден е Ian Brown, вокалист во Stone Roses (1989 UK No.8 'Fool's Gold', 1989 албум 'The Stone Roses') и соло изведувач (1998 UK No.5 'My Star').
  • 1957 - Родена е Cindy Wilson од B-52's (1990 UK No.2 & USА No.3 'Love Shack').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје