MTV EMA 2011 Belfast

Музички времеплов
  • 1966 - USА No.1 Nancy Sinatra 'These Boots Are Made For Walking'
  • 1958 - UK No.1 Perry Como 'Magic Moments'
  • 1932 - Роден е кантри пејачот и текстописец Johnny Cash (1969 USА No.2 & UK No.4 ‘A Boy Named Sue’ и уште 11 други USА Top 40 синглови). Во доцните 60-ти и раните 70-ти има свое ТВ шоу Johnny Cash.
  • 1990 - UK No.1 Sinead O'Connor 'Nothing Compares 2 U'
  • 1977 - USА No.1 Eagles 'New Kid On Town'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје