MTV EMA 2012 Frankfurt

Музички времеплов
  • 1966 - USА No.1 Nancy Sinatra 'These Boots Are Made For Walking'
  • 1980 - Откако го виделе настапот во живо на U2 на даблинскиот National Boxing Stadium пред 2.400 луѓе, Rob Partridge и Bill Stewart од Island Records му понудиле договор на бендот.
  • 1966 - Албумот на Beatles, 'Rubber Soul', доаѓа на првото место на американската албумска листа.
  • 1958 - Роден е Steve Grant од Tight Fit (1982 UK No.1 'The Lion Sleeps Tonight').
  • 1990 - UK No.1 Sinead O'Connor 'Nothing Compares 2 U'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје