D Festival 2014

Музички времеплов
  • 1957 - Родена е Cindy Wilson од B-52's (1990 UK No.2 & USА No.3 'Love Shack').
  • 1986 - George Michael објавува дека во текот на летото Wham! Официјално ќе се разидат.
  • 1970 - UK No.1 Simon & Garfunkel 'Bridge Over Troubled Water'
  • 1976 - UЅА No.1 Rhythm Heritage 'Theme From SWAT'
  • 1968 - На 25 години, Frankie Lymon пронајден е мртов во куќата на својата мајка во Њујорк, откако претходно се предозирал со дрога.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје