D Festival 2012

Музички времеплов
  • 1958 - Роден е Steve Grant од Tight Fit (1982 UK No.1 'The Lion Sleeps Tonight').
  • 2000 - USА No.1 Lonestar 'Amazed'
  • 1990 - UK No.1 Sinead O'Connor 'Nothing Compares 2 U'
  • 1971 - Родена е американската R&B пејачка Erykah Badu (1997 UK No.12 'On & On', 2001 UK No. 23 со Macy Gray, 'Sweet Baby').
  • 1983 - Албумот на Michael Jackson, 'Thriller', доаѓа на првото место на американската албумска листа. Ќе стане најуспешен албум на сите времиња со тираж од 40 милиони копии.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје