D Festival 2013

Музички времеплов
  • 1980 - Откако го виделе настапот во живо на U2 на даблинскиот National Boxing Stadium пред 2.400 луѓе, Rob Partridge и Bill Stewart од Island Records му понудиле договор на бендот.
  • 1969 - UK No.1 Peter Sarstedt 'Where Do You Go To My Lovely'
  • 1990 - UK No.1 Sinead O'Connor 'Nothing Compares 2 U'
  • 1958 - UK No.1 Perry Como 'Magic Moments'
  • 1928 - Роден е пијанистот, пејач и текстописец Antoine Domino, односно Fats Domino (1957 USА No.6 & UK No.6 'Blueberry Hill' и уште 35 други USА Top 40 синглови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје