WMC 2008

Музички времеплов
  • 1966 - USА No.1 Nancy Sinatra 'These Boots Are Made For Walking'
  • 1990 - UK No.1 Sinead O'Connor 'Nothing Compares 2 U'
  • 1928 - Роден е пијанистот, пејач и текстописец Antoine Domino, односно Fats Domino (1957 USА No.6 & UK No.6 'Blueberry Hill' и уште 35 други USА Top 40 синглови).
  • 1994 - Toni Braxton доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Toni Braxton'.
  • 1969 - UK No.1 Peter Sarstedt 'Where Do You Go To My Lovely'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје