ИФФК “Браќа Манаки“ - 2015

Музички времеплов
  • 1998 - UK No.1 Cornershop 'Brimful Of Asher'
  • 1976 - UЅА No.1 Rhythm Heritage 'Theme From SWAT'
  • 1970 - UK No.1 Simon & Garfunkel 'Bridge Over Troubled Water'
  • 1998 - UЅА No.1 Celine Dion 'My Heart Will Go On'
  • 1968 - На 25 години, Frankie Lymon пронајден е мртов во куќата на својата мајка во Њујорк, откако претходно се предозирал со дрога.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје