FIFPro London 2005

Музички времеплов
  • 1928 - Роден е пијанистот, пејач и текстописец Antoine Domino, односно Fats Domino (1957 USА No.6 & UK No.6 'Blueberry Hill' и уште 35 други USА Top 40 синглови).
  • 1977 - USА No.1 Eagles 'New Kid On Town'
  • 1966 - Албумот на Beatles, 'Rubber Soul', доаѓа на првото место на американската албумска листа.
  • 1932 - Роден е кантри пејачот и текстописец Johnny Cash (1969 USА No.2 & UK No.4 ‘A Boy Named Sue’ и уште 11 други USА Top 40 синглови). Во доцните 60-ти и раните 70-ти има свое ТВ шоу Johnny Cash.
  • 1966 - USА No.1 Nancy Sinatra 'These Boots Are Made For Walking'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје