Party in the park in Birmingham 2005

Музички времеплов
  • 1994 - Toni Braxton доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Toni Braxton'.
  • 1966 - Албумот на Beatles, 'Rubber Soul', доаѓа на првото место на американската албумска листа.
  • 2000 - USА No.1 Lonestar 'Amazed'
  • 1958 - Роден е Steve Grant од Tight Fit (1982 UK No.1 'The Lion Sleeps Tonight').
  • 1932 - Роден е кантри пејачот и текстописец Johnny Cash (1969 USА No.2 & UK No.4 ‘A Boy Named Sue’ и уште 11 други USА Top 40 синглови). Во доцните 60-ти и раните 70-ти има свое ТВ шоу Johnny Cash.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје