Brit Awards 2016

Музички времеплов
  • 1977 - USА No.1 Eagles 'New Kid On Town'
  • 1966 - Албумот на Beatles, 'Rubber Soul', доаѓа на првото место на американската албумска листа.
  • 1928 - Роден е пијанистот, пејач и текстописец Antoine Domino, односно Fats Domino (1957 USА No.6 & UK No.6 'Blueberry Hill' и уште 35 други USА Top 40 синглови).
  • 1971 - Родена е американската R&B пејачка Erykah Badu (1997 UK No.12 'On & On', 2001 UK No. 23 со Macy Gray, 'Sweet Baby').
  • 1994 - Toni Braxton доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Toni Braxton'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје