Во живо Интернет каналиМузички времеплов
  • 1943 - Роден е George Harrison, гитарист и вокалист на најуспешната група на сите времиња, Beatles и соло изведувач.
  • 1984 - Thompson Twins го добиваат првиот бритнаски бр.1 албум 'Into The Gap'.
  • 2005 - Whitney Houston е пренесена во болница во Париз поради труење од храна во авион додека летала од Лос Анџелес во Шпанија.
  • 1996 - Bluetones доаѓаат на првото место на британската албумска листа со дебито 'Expecting To Fly'.
  • 1985 - U2 ја започнуваат првата целосна арена турнеја низ САД.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје