Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1943 - Роден е George Harrison, гитарист и вокалист на најуспешната група на сите времиња, Beatles и соло изведувач.
  • 2005 - Whitney Houston е пренесена во болница во Париз поради труење од храна во авион додека летала од Лос Анџелес во Шпанија.
  • 1965 - UK No.1 Seekers 'I'll Never Find Another You'
  • 1963 - Во САД издаден е првиот сингл на Beatles, 'Please Please Me'.
  • 2004 - Rolling Stones се на првото место на американската листа како музичари со најголема заработка од преходната година. Од турнејата “Forty Licks” заработиле 212 милиони долари.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје