Емисии


Утринско возење

Емисија наменета е за сите ранобудници, со кои заедно го пиеме утринското кафе и се расонуваме со најубавите хитови на Антена5. Ве информираме како да се облечете пред да излезете од дома, зависно од временските услови и секако на кои патни правци да внимавате доколку патувате некаде. Информации за настаните од културата, спортот, репертоари на кина, театри, концерти итн.
Водител: Тони
Термин: од понеделник до петок од 06.50 до 08.00 часот
Музички времеплов
  • 1989 - UK No.1 New Kids On The Block 'You Got It (The Right Stuff)'
  • 2003 - Откако му е констатирана неправилна работа на срцето, Meat Loaf подложен е на операција.
  • 1940 - Роден е соул пејачот Percy Sledge. 'When A Man Loves A Woman'
  • 1960 - Родена е Amy Grant. USА No.1 'Baby Baby'
  • 1976 - The Band го имаат полседниот настап во живо.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје