Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1987 - USА No.1 Bon Jovi 'Livin' On A Prayer'
  • 1952 - Родена е Randy Crawford (1980 UK No.2 'One Day I'll Fly Away') и членка на Crusaders (1979 UK No.5 & US No.36 'Street Life.)'
  • 1984 - Simple Minds го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Sparkle In The Rain'.
  • 1962 - На викенд паузата од тренинзите со маринците, Everly Brothers настапуваат во шуто на Ed Sullivan, облечени во униформи со кратко потсрижени фризури, и го пеат новиот сингл 'Crying In The Rain'.
  • 1956 - USА No.1 Platters 'The Great Pretender'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје